Konceptualistický mezinárodní výstavní projekt – NA JEDNÉ LODI. NA JEDNOM BŘEHU

Je to ucelený filozoficko-humanistický výstavní koncept Libora Hřivnáče, na kterém se představí řada českých a zahraničních malířů a sochařů, jmenovitě Jiří Kačer,Václav Fiala, Daniel Klose, Antonín Kroča, František Hodonský, Věra Siffner, Pavel Charousek, Dominik Mareš, Iva Mrázková, Edward Syty, Václav Rodek, Jiří Marek, Jan Spěváček, Iveta Albrechtová Dučáková, Ei Eva Konstantinidu, Boris Jirků, Rosana De Monfort,

Lubomír Dostál, David Strauzz, Ivo Sumec, Zita Švířová, Pavel Forman, Zuzana Růžičková, Ingrid Kitzbergerová, Sebastián Kitzberger, 

Renata Drahotová, Květa Monhartová, Pitt Brandenburger, Predrag Pedja Djakovic, Marcela Mrázková, Daniel Balabán, Martin Sněhota, Rostislav Herrmann, Libor Hřivnáč.

Smyslem projektu je sdělení, že byť jsme každý zcela jiný, dýcháme stejný vzduch a žijeme na stejné ZEMI. Proto bychom se k sobě měli chovat se vzájemným respektem. Koncept myšlenkově navazuje na tvůrčí odkazy uměleckých spolků a také na odkaz Vladimíra Preclíka, který dokázal svou osobností spojit umělce při realizaci svého snu, Křížové cesty u Kuksu.

Projekt má dvě části, které tvoří kompletní ucelenou výstavu. Prostorovou část s názvem  „Na jedné lodi“ a část nástěnných maleb na dřevě „Na jednom břehu“. Podklady pro malíře a veškeré prostorové věci vytvořil autor konceptu, sochař Libor Hřivnáč. Umělci je pak zpracovávají svým originálním charakteristickým způsobem pro svou tvorbu. Jednoduchá forma soch spojuje a povyšuje různost autorů.