Karel Jerie – Něco visí ve vzduchu

Další událostí v ZaZa Galerii v rámci projektu NATVRDLÍ V OSTRAVĚ  je vernisáž výstavy  Karla Jerieho  s názvem Něco visí ve vzduchu. Karel Jerie (1977), známý jako ilustrátor a autor komixů, oceněn prvním místem na Mezinárodním komixovém festivalu v kategorii profesionálů v Lodži v Polsku, představí v Galerii ZaZa svou malbu. Malířství Karel Jerie studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v Ateliéru prof. Antonína Střížka a v Ateliéru prof. Michaela Rittsteina.
Vernisáž výstavy proběhne 27. 6. 2019 v 17.00 hodin za účasti autora

S příznačnou nadsázkou a humorem vznikla také koncepce výstavy NATVRDLÍ V OSTRAVĚ, kterou opět jemně ovlivnil Bernard C. Coty, švýcarský kunsthistorik, kterého, mimochodem, ještě nikdo neviděl. Verše jeho básně „Zimní láska“ jsou vlastně podnázvy jednotlivých výstav celého cyklu.

OHNIVÁ ČÁRA – Jaroslav Valečka / 21. 3. – 23. 4.
VLČÍ MÁKY, MOTÝLI A PRASATA – MICL / 25. 4 – 27. 5.
V LEDNU LEHLA, V ŘÍJNU SLEHLA – Miffek / 30. 5. – 24. 6.
NĚCO VISÍ VE VZDUCHU – Jerie / 27. 6. – 26. 7.

Natvrdlí realizovali řadu úspěšných výstav v předních státních i soukromých galeriích. Výstavní projekt prezentuje čtyři výrazné umělecké osobnosti, které svým dílem programově obhajují pozice figurativní malby a rozvíjejí tradici poutavého obrazového sdělení. Nalezli si vlastní tvůrčí prostor spíše v intuitivní rovině než v oblasti spekulace. Pojímají malbu v novém významu osvěžující hry, volně a fantaskně manipulující s realitou, aby citově vyprahlému diváku poskytli neopakovatelný, co nejautentičtější zážitek. Nepochybně se tedy v Galerii ZaZa máme na co těšit.

www.valecka.eu
www.miffek.cz
www.micl.cz
www.kareljerie.cz

Galerie ZaZa se nachází v centru Ostravy na Sokolské třídě 1758/4 ve dvorním traktu. Disponuje výstavní plochou cca 100 m² a prodejním obchodem s moderním uměním.

Srdečně Vás zveme na návštěvu.
Radana Zapletalová

www.galeriezaza.cz