MICL / Michal Novotný – Vlčí máky, motýli a prasata

Další událostí v ZaZa Galerii v rámci projektu NATVRDLÍ V OSTRAVĚ,  je vernisáž výstavy Michala Novotného – MICLa, s názvem Vlčí máky, motýli a prasata.

Svět je ve své podstatě zcela imaginární, ale na druhé straně je hluboce příbuzný světu skutečnému, řekl spisovatel Isaac B. Singer. A přesně takový MICL maluje. Umělec MICL se narodil jako Michal Novotný v závěru svobodných šedesátých let. V osmdesátých letech se stal dřevomodelářem a na pražské akademii v opět svobodných devadesátých letech prošel třemi rozdílnými ateliéry, malířským u Jiřího Načeradského, sochařským Karla Nepraše a intermediální školou Jiřího Davida. Jeho malířská tvorba působí velmi sochařsky a dřevo se z jeho pláten nikdy neztratilo.  Vernisáž výstavy proběhne     25. 4. v 18.00 za účasti autora.

S příznačnou nadsázkou a humorem vznikla také koncepce výstavy NATVRDLÍ V OSTRAVĚ, kterou opět jemně ovlivnil Bernard C. Coty, švýcarský kunsthistorik, kterého, mimochodem, ještě nikdo neviděl. Verše jeho básně „Zimní láska“ jsou vlastně podnázvy jednotlivých výstav celého cyklu.

OHNIVÁ ČÁRA – Jaroslav Valečka / 21. 3. – 23. 4.
VLČÍ MÁKY, MOTÝLI A PRASATA – MICL / 25. 4 – 27. 5.
V LEDNU LEHLA, V ŘÍJNU SLEHLA – Miffek / 30. 5. – 24. 6.
NĚCO VISÍ VE VZDUCHU – Jerie / 27. 6. – 26. 7.

Natvrdlí realizovali řadu úspěšných výstav v předních státních i soukromých galeriích. Výstavní projekt prezentuje čtyři výrazné umělecké osobnosti, které svým dílem programově obhajují pozice figurativní malby a rozvíjejí tradici poutavého obrazového sdělení. Nalezli si vlastní tvůrčí prostor spíše v intuitivní rovině než v oblasti spekulace. Pojímají malbu v novém významu osvěžující hry, volně a fantaskně manipulující s realitou, aby citově vyprahlému diváku poskytli neopakovatelný, co nejautentičtější zážitek. Nepochybně se tedy v Galerii ZaZa máme na co těšit.

www.valecka.eu
www.miffek.cz
www.micl.cz
www.kareljerie.cz

Galerie ZaZa se nachází v centru Ostravy na Sokolské třídě 1758/4 ve dvorním traktu. Disponuje výstavní plochou cca 100 m² a prodejním obchodem s moderním uměním.

Srdečně Vás zveme na návštěvu.
Radana Zapletalová

www.galeriezaza.cz