NATVRDLÍ v Ostravě

Srdečně Vás zveme cyklus výstav NATVRDLÍ V OSTRAVĚ.

V Galerii ZaZa můžete zhlédnout cyklus výstav s názvem Natvrdlí v Ostravě. Je to projekt, ve kterém se postupně představí členové uměleckého seskupení Natvrdlí, které se ustálilo v roce 2009 pod
kurátorským vedením Rey Michalové v autorském složení Karel Jerie (1977), MICL (1969), Lukáš Miffek (1978) a Jaroslav Valečka (1972). Svým názvem se umělecké sdružení hlásí k manifestu
„Budoucnost patří Natvrdlým“, který v listopadu roku 2000 formulovali švýcarský teoretik umění Dr. Bernard Coty spolu s malíři Karlem Jerie a Lukášem Miffkem. Programem skupiny je obhajoba klasické malby, volnosti výtvarného projevu a vzájemné tolerance.

S příznačnou nadsázkou a humorem vznikla také koncepce výstavy NATVRDLÍ V OSTRAVĚ, kterou opět jemně ovlivnil Bernard C. Coty, švýcarský kunsthistorik, kterého, mimochodem, ještě nikdo neviděl.
Verše jeho básně " Zimní láska" jsou vlastně podnázvy jednotlivých výstav celého cyklu.

OHNIVÁ ČÁRA – Jaroslav Valečka / 21. 3. – 23. 4.
VLČÍ MÁKY, MOTÝLI A PRASATA – MICL / 25. 4 – 27. 5.
V LEDNU LEHLA, V ŘÍJNU SLEHLA – Miffek / 30. 5. – 24. 6.
NĚCO VISÍ VE VZDUCHU – Jerie / 27. 6. – 26. 7.

Natvrdlí realizovali řadu úspěšných výstav v předních státních i soukromých galeriích. Výstavní projekt prezentuje čtyři výrazné umělecké osobnosti, které svým dílem programově obhajují pozice figurativní malby a rozvíjejí tradici poutavého obrazového sdělení. Nalezli si vlastní tvůrčí prostor spíše v intuitivní rovině než v oblasti spekulace. Pojímají malbu v novém významu osvěžující hry, volně a fantaskně manipulující s realitou, aby citově vyprahlému diváku poskytli neopakovatelný, co nejautentičtější zážitek. Nepochybně se tedy v Galerii ZaZa máme na co těšit.

www.valecka.eu
www.miffek.cz
www.micl.cz
www.kareljerie.cz

_

Galerie ZaZa se nachází v centru Ostravy na Sokolské třídě 1758/4 ve dvorním traktu. Disponuje výstavní plochou cca 100 m² a prodejním obchodem s moderním uměním.

Srdečně Vás zveme na návštěvu.
Radana Zapletalová